Δεκέμβριος 2018
![Επιτυχημένη εφαρμογή της Μεθόδου Κολοβός στο ΚΔΒΜ Θεσσαλονίκης](/photos/2018-12-06-a.jpg)
Για πρώτη φορά παγκοσμίως, η μέθοδος «Κολοβός», προσαρμοσμένη στην ιταλική γλώσσα, εφαρμόζεται έχοντας άμεσα και θετικά αποτελέσματα στο Κέντρο Δια Βίου Μάθησης του Δήμου Θεσσαλονίκης! Ευχαριστώ θερμά τον Αντιδήμαρχο Εκπαίδευσης και Αθλητισμού Θεσσαλονίκης, κύριο Αλέξανδρο Μπαρμπουνάκη, για την έγκριση χρήσης της μεθόδου στα Προγράμματα εκμάθησης ιταλικών στο Κ.Δ.Β.Μ. και την πλήρη υποστήριξή του!
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ![Αντιμετώπιση δυσλεξίας-μαθησιακές δυσκολίες-πρώτη τάξη:Μέθοδος Κολοβός](/photos/kolovos-method-application-1st-grade-primary-school.jpg)
Μέθοδος «Κολοβός»: Προσαρμογή της διδασκαλίας της Γλώσσας στην πρώτη τάξη του Δημοτικού Σχολείου για την αντιμετώπιση των Μαθησιακών Δυσκολιών.
ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ